KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17003114
nr 1700 3114
Nils Ameck
(1898-1956), Sverige
Oljemålning, Fjällbacka. Signerad. Olja på pannå, 33x23 cm, yttermått inklusive ram: 50x40
Nils Ameck, svensk tecknare född på Smögen 1898, död i Stockholm 1956.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 maj 2025
kl 20:14:45
12/5 14:18:22
Nils Ameck
Läs mer om Nils Ameck